На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010р.№777-р, розпорядження облдержадміністрації від 29.03.2021р.№170 «Про проведення заходів  з благоустрою територій до Великодніх свят, щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля», розпорядження міського голови Василя Андрієшина від 12.04.2021 р. № 195 «Про проведення в Бурштинській територіальній громаді заходів з благоустрою територій до Великодніх свят, наказу відділу освіти і науки  від 22.04.2021р. №10-аг, з метою забезпечення належних санітарно-гігієнічних і естетичних вимог до утримання територій закладів освіти, 27 квітня 2021р. у закладах освіти Бурштинської територіальної громади організовано та проведено день благоустрою території.

До акції залучено весь педагогічний, технічний персонал та старшокласників. Виконано значний обсяг робіт: проведено  побілку дерев, впорядковано  клумби, обкопано та обрізано дерева, пофарбовано  спортивні  споруди  та лавки.

 

            Сміття та забруднене повітря – це глобальна проблема для довкілля. У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають у повітря шкідливі речовини. Так, справді, підприємство  Бурштинська ТЕС найбільше забруднює навколишнє середовище, але не тільки воно є винуватцем екологічних проблем регіону. Часто люди, самі не усвідомлюючи того, стають основною причиною недбалого ставлення до природи та збереження її ресурсів: викидаючи сміття, вирубуючи дерева, забруднюючи водойми хімікатами тощо. Але кожен з нас може долучитися до збереження чистого довкілля. І це не так важко, як здається на перший погляд. Не обов’язково дотримуватися якихось суворих правил, потрібно засвоїти кілька нескладних пунктів, які допоможуть нам зберегти довкілля:

-відмовитися від поліетиленових пакетів та одноразових пляшок та посуду;
-бути енергоефективним у побуті;
-обирати найбільш екологічний транспорт;
-економити воду;
-сортувати сміття;
-посилати електронні листівки замість паперових.
 

Крім того, слід звернути увагу на:
-збільшення кількості встановлення відповідних сміттєвих баків та своєчасний вивіз сміття;
-дотримання правила «сміття має потрапляти туди, де воно найменш завдаватиме шкоди людям та природі»;
-заборонити спалювати сміття;
-пропагувати здоровий спосіб життя в екологічно чистому середовищі.

Перш за все треба дбати про чистоту тієї території, де ми проживаємо. Адже чисте довкілля – наше здоров’я. Ми всі добре знаємо як поводитись так, щоб не зашкодити природі. І якщо ми не будемо байдужими до проблем довкілля і дотримуватимемось вище наведених пропозицій, можна сподіватися, що будуть чистими кожна вулиця, місто, село.

 

Фото: Бурштинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Бурштинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Задністрянська ЗОШ І-ІІІ ступенів.