Шкільництво в с.Бовшів свої витоки бере у 1898 році із заснуванням першої в цьому селі школи.

  У 1920 році школу збудовано зусиллями благодійного фонду громади. Приміщення навчального закладу містило два класи, помешкання директора, резиденцію священика. Знаходилася вона на теперішньому подвір'ї церкви.

   17 вересня 1939 року було відкрито семирічну народну школу.

  У 40-50-х роках учні навчалися також у різних приміщеннях, які винаймалися в жителів села.

   Новозбудована школа була відкрита у 1972 році. Першим директором став Рибак Іван Олексійович.

   За час свого існування вона кілька разів змінювала назву: Бовшівська восьмирічна, Бовшівська дев'ятирічна школа, потім була неповна середня, згодом – Бовшівська загальноосвітня I-ІІ ступенів.

 У 2021 році школа стала частиною освітнього округу Бурштинської територіальної громади.

У 2023 році заклад освіти перейменовано на Бовшівську гімназію імені Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі").

Детальніша інформація на офіційному сайті гімназії.

 

Історія навчального закладу, як і села Задністрянське, почалась у 1958 році, коли на полях старовинного села Бовшів почав працювати цукровий завод. У Задністрянському було відкрито філіал Бовшівської восьмирічної школи, де навчались учні початкових класів. Окремої будівлі заклад не мав, тому вчилися у житлових будинках та клубі-бараці, який знаходився на території цукрового заводу. Село зростало, і виникла необхідність побудувати приміщення для середньої школи. Вибрали місце у центрі села, і розпочалося будівництво. Велику допомогу в цьому надавав Бовшівський цукровий завод.

 

 Заснована у 1907 році. Це навчальний заклад з найдовшою в місті історією.

 

У січні 1965 року була закладена перша цеглина під навчальний корпус школи. Фактично будівництво розпочалось у березні 1965 року.

30 вересня 1965 року державна комісія підписала акт прийому в експлуатацію школи на 964 учні. Таким чином, у школи є два «дні народження»: фактичний - 1 вересня 1965 року, юридичний - 30 вересня 1965 року.

Навчальний заклад має тривалу історію розвитку та стійкі академічні традиції. Навчальні досягнення школи відомі далеко за межами міста і громади.

 

Із  розгортанням темпів будівництва Бурштинської ТЕС і введенням в експлуатацію її блоків зростала кількість населення Бурштина. Двох шкіл, що функціонували в місті на той час, уже не вистачало для задоволення освітніх потреб дітей. У місті розпочалося будівництво ще однієї школи.

Зводилася вона, як і попередня, доволі швидкими темпами. За тиждень до початку нового навчального року державна комісія підписала акт про прийняття в експлуатацію приміщення нової школи. Перше заняття у ній розпочалося 1 вересня 1970 року

У рік заснування до школи зараховано 765 учнів. Проектна потужність закладу освіти розрахована на 1050 учнівських місць.  

Найстаріший і найзатишніший у місті заклад, який виховує маленьких українців. Перший дошкільний навчальний заклад під опікою держави у Бурштині - садочок «Веселка» - з'явився у 1940 році. Для потреб дитячого садка пристосували приміщення колишньої польської читальні, що знаходилася на вулиці Торговій.

У 1961 році для потреб закладу освіти виділили порожню сусідню будівлю депортованої у 1947 році в Сибір родини Хованців. У зв’язку зі зростанням чисельності дітей в Бурштині у 1966 році для розміщення ще однієї групи садочка віддано комунальний житловий будинок, який знаходився через дорогу навпроти головного корпусу.

Зараз у садочку працюють дві різновікових групи. Освітній процес здійснюється у двох корпусах.

 

Дитячий садок «Берізка» був споруджений у перші роки будівництва Бурштинської ТЕС. Розпочав свою роботу заклад у грудні 1963 року. Першими його вихованцями стали близько 200 малюків.

Проектна потужність закладу: 8 вікових груп загального розвитку, 150 дітей. Зараз тут функціонує 7 вікових груп з проектною потужністю 135 дітей. Групи дитсадка укомплектовані за одновіковими показниками.

Дитсадок №3 відкрив свої двері для наймолодших жителів міста Бурштина  у червні  1965 року.  Назва «Світлячок» говорить сама за себе: тут світло і затишно, багато квітів, затишні ігрові майданчики.

У закладі освіти працює шість вікових груп. Для маленьких вихованців функціонує спортивна та музична зали, медичний кабінет, кабінет психологічного розвантаження.

  

Заклад освіти почав працювати в лютому 1971 року. Функціонувало тоді 8 вікових груп, відвідувало дитсадок 220 дітей.

Заклад дошкільної освіти загального розвитку знаходиться в типовому приміщенні.  Зараз у садочку виховуються 150 дітей, функціонують 6 груп (з них 5 - дошкільного віку і 1 група – раннього віку).