«Музичне виховання – це не виховання музиканта, а насамперед виховання людини»

                                                                                                    В.О. Сухомлинський

 

18 вересня 2019 р. в м.Бурштині на базі закладів дошкільної освіти №6 "Пролісок" та №3 «Світлячок» відбулась педагогічна практика слухачів курсів музичних керівників закладів дошкільної освіти Івано-Франківського ОІППО.

Музичний керівник закладу «Пролісок» Гетьман Оксана Ярославівна провела цікаве традиційне музичне заняття з дітьми старшої групи "Сонечко". Музичний керівник на занятті використовувала різноманітні інноваційні форми та методи роботи (технологію Карла Орфа, технологію гри на діатонічних дзвіночках тощо). Особливу увагу приділила організації і проведенню роботи з музично-ритмічної діяльності, яка сприяє поглибленню музичних знань дітей, розширенню їхнього світогляду, розвитку музичних здібностей.

 

 

Оксана Ярославівна поділилась своїм практичним досвідом під час майстер-класу з навчання гри на діатонічних дзвіночках, організувала презентацію слайд-шоу з досвіду роботи.

Музичні керівники закладу «Світлячок» Торконяк А.В. та Орнат Л.І.,  творчі педагоги вищої кваліфікаційної категорії, поділилися з колегами області своїми напрацюваннями. Алла Василівна провела з малюками 4-го року життя цікаву і чудово підготовлену сюжетну розвагу «Магазин іграшок». На цій розвазі молодші дошкільнята з захопленням і в ігровій формі відгадували на слух музичні твори, відтворювали музично-ритмічні рухи, розвивали вокальні здібності засобами інноваційних мовленнєво-ритмічних вправ, а також емоційно відображали характер музики. 

Іншим заходом, проведеним Аллою Василівною, було нетрадиційне музичне заняття у формі музичного квесту на тему  «У пошуках музичних інструментів». Слухачі курсів мали можливість побачити інноваційні форми роботи з старшими дошкільнятами на практиці, а саме: музично-імпровізаційні,  логоритмічні вправи, комунікативні ігри. Цікавим доповненням квесту стало використання методики Карла Орфа з  шумовими музичними інструментами з природного матеріалу, а також власний підхід Алли Василівни  та її педагогічні напрацювання в методиці розучування танцювальних рухів.

Емоційно й духовно насиченим видався літературно-музичний захід, присвячений творчості Квітки Цісик, який збагатив не лише дитячі серця, а й торкнувся струн душі і гостей, і присутніх на ньому батьків.

Любов Іванівна Орнат вдало підібрала музичний репертуар, танцювальні номери, а також педагогічно грамотно виклала біографічні факти про видатну землячку, яка славила рідну країну на іншому континенті. Гості та батьки були активними учасниками заходу, маючи можливість  стати і музикантами оркестру, і артистами, і співаками.