27-28 березня 2019 року відбувся обласний конкурс колективів екологічної просвіти на базі Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема Конкурсу у 2019 році – «Моя мала Батьківщина».

            У ньому взяли участь 14 команд із Верховинського, Галицького, Долинського, Косівського, Надвірнянського, Рогатинського Богородчанського, Снятинського, Тлумацького районів, вихованці Надвірнянського РЕНЦ, Яблунівського ЦДТ Яблунівської ОТГ Косівського району, ЦНТТУМ міста Калуша та Івано-Франківського ОЕНЦУМ. Наше місто в обласному етапі конкурсу агітбригад представляв колектив Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 «Екосвітло» (керівник – вчитель географії Королишин Т.С.).


             Юні екологи звітували про просвітницьку роботу серед широких верств населення по захисту і збереженню довкілля, про участь у природоохоронних конкурсах і акціях. Учасники агітбригади «Екосвітло»  в своєму виступі продемонстрували власне бачення проблем рідного міста та можливість їх практичного вирішення, вказували не лише на забруднювачів навколишнього середовища, а й агітували усіх присутніх  турбуватись про довкілля.


            За допомогою художніх засобів діти намагалися привернути увагу до необхідності використання відновлюваних джерел енергії, використання енергозберігаючих приладів,  озеленення довкілля,  збереження біологічного, ландшафтного різноманіття рідного краю. «Не вбий, не знищ, не розтопчи, примнож, нащадкам збережи», - такий девіз для себе обрали учасники «Екосвітла».


             «Людина була і завжди залишиться дитиною природи, і те, що ріднить її з природою, повинно використовуватися для її залучення до багатств духовної культури, – казав В. Сухомлинський. – Світ, що оточує людину, це, насамперед, світ природи з безмежним багатством явищ та невичерпною красою». Юні бурштинці теж переконані, що любов до природи, бережливе ставлення до неї тісно пов’язане з поняттям «батьківщина». Якщо кожен з нас врятує свою маленьку батьківщину, свій рідний край, то через десятки і сотні років  він озветься в серцях  малиновим  дзвоном.